Visų pirma, bet koks veikimas ar neveikimas duoda rezultatą. Jeigu nepakankamai ar neteisingai judame, silpnėja mūsų raumenys, audinių elastingumas sumažėja ir kūnas tampa ne toks atsparus traumoms. Jeigu nepalaikome ryšio su draugais, bendravimas pamažu nutrūksta. Kai išmokstame naują kalbą, tampame labiau pasitikintys, galime be klaidų atlikti užduotis, kurių anksčiau negalėdavome arba atlikdavome žymiai lėčiau.

Galime matuoti tiek pažangos (kai rezultatas teigiamas), tiek nuosmukio (kai rezultatas neigiamas, nepageidaujamas) lygį. Pinigai yra kiekybinis matavimo būdas, parodantis kiek žmogus gali leisti susikurti patogų gyvenimą sau ir savo šeimai. Tik jais ne visada teisingai įvertinamos įdėtos pastangos, laikas, sugebėjimai, pagaminto produkto kokybė ir klientų pasitenkinimas, nes pinigus moka žmonės ir juos moka ne visada teisingai, kartais vienodai visiems, neatsižvelgdami į darbuotojų darbo kokybinius ir kiekybinius skirtumus. Užtat kiti elementai kompensuoja šią neteisingą lygybę ir atskleidžia žmogaus rezultatą – klientų, komandos atsiliepimai, mažai sugaišto laiko taisant darbuotojo klaidas, nes klaidų nepadaryta arba padaryta mažai lyginant su kitais, įgytas pasitikėjimas, kai kolegos prašo pagalbos sudėtingose situacijose ir panašiai. Vertinant plačiau – ne tik piniginę dalį, galime suprasti koks mūsų rezultatas, kiek pasistūmėjome į priekį.

Itin svarbu žmogui suprasti kokią vertę jis atneša, kad turėtų pagrindą prašyti geresnio piniginio atlygio (samdomame darbe) arba brangiau įvertinti teikiamas paslaugas (versle). Už maitinimą restorane su šiltais rankšluosčiais, tviskančiais paserviruotais indais, šefo dovanomis, pasitempusiais padavėjais pagrįsta prašyti daugiau nei už maistą greito maisto restorane, kur klientui, aplinkos grožiui, maisto kokybei nėra skiriama tiek dėmesio.

Jeigu žmogus supranta savo darbo vertę, bet ilgą laiką užsibūna su tuo pačiu atlyginimu, tai gali būti ženklas, kad žmogus apimtas baimės, galbūt abejingumo, susitaikymo su esama padėtimi, galbūt stinga drąsos kalbėti su vadovais, galbūt ima viršų kuklumas, galbūt tėvų girdėtos frazės, kad turtingi nebūna gerais žmonėmis ar panašios. Mažas piniginis atlygis gali signalizuoti apie šiuos žmogų ribojančius įsitikinimus, jausmus ir rodyti žemą darbo su savo vidaus pasauliu ir baimėmis rezultatą arba žinių trūkumą kaip gausinti turimą turtą, t y. finansinių žinių trūkumą.

Taigi pinigų kiekiu ne visada teisingai įvertinamas, parodomas žmogaus rezultatas, bet jei žmogus ilgą laiką užsibūna tame pačiame piniginiame lygyje, tai gali rodyti tam tikrus vidinius gausą ribojančius dalykus, saviugdos, pinigų valdymo žinių trūkumą.

Kitas dalykas, kuriuo be pinigų galima įvertinti sėkmę ar rezultatą yra santykiai. Akivaizdu, kad žmonės gyvena ne tik dėl uždarbio, nes daro daugybę dalykų, kurie neatneša pajamų. Teko girdėti iš žmogaus, kad jį darbe motyvuoja tik pinigai, bet net ir tas žmogus mėgsta laiką leisti su šeima, draugais, keliauti, bendrauti, dalintis istorijomis, jausmais, savo laiku, materialinėmis gėrybėmis su kitais. Šeima, draugai tai erdvė, kurioje nuolat būname arba nuolat grįžtame, kur sugebėjimas bendrauti be agresijos, su pagarba, išgirsti kito poreikius, leisti išsikalbėti, stengtis vienam dėl kito yra tie traukos magnetai, dėl kurių norisi būti santykiuose. Jei žmogui santykiai teikia džiaugsmą, tai ir parodo jo teigiamą rezultatą šioje srityje. Santykių rezultatą galime matuoti džiaugsmo lygiu, traukos magnetais, dėl kurių norisi būti santykiuose.

Kai pavargsta nuo santykių, žmonės kartais atsitraukia – jiems reikia pabūti vienumoje, gamtoje, susidėlioti mintis, jausmus, planus. Žmogus atgauna pusiausvyrą, nurimsta, jaučiasi motyvuotas, kai gauna reikiamo poilsio. Taigi rezultatas gali būti vertinamas per patiriamą vidinį aiškumą, kūno, proto, dvasios poilsį, motyvacijos toliau gyventi, kurti lygį.

Įvairiose srityse rezultatas gali būti vertinamas skirtingais būdais kaip ir aprašyta aukščiau. Piniginis matas yra tik vienas iš galimų, jį galime pačiupinėti, jis gali parodyti žmogaus veiklos mąstą, atliekamo darbo kokybę, gali signalizuoti apie tam tikras žmogaus savybes, įsitikinimus, tačiau nebūtinai ir ne visada. Gali būti, kad darbas pinigais įvertinamas neadekvačiai, bet jei žmogus nesiima veiksmų, kad jo darbas būtų įvertintas tinkamai, tai gali rodyti vidinius barjerus, baimes, darbo su savo vidiniu pasauliu trūkumą. Jeigu toks žmogus pagerintų darbo su savo vidiniu pasauliu rezultatą, įgytų drąsos išsakyti ko vertas jo darbas, greičiausiai pagerėtų ir piniginis rezultatas.

Kitų matavimo būdų, kaip bendravimas be pykčių, fizinio kūno sveikata ir daugybė kitų, taip pat verta laikytis, nes gyvenime svarbus balansas – ne tik materialioji-savirealizacijos, bet ir santykių, savęs pažinimo, emocinė, poilsio sritys. Jei viena sritis susvyruoja, galime atsiremti į kitą ir taip balansuoti. Draugų, šeimos palaikymas gali sustiprinti žmogų tiek, kad su šiuo palaikymu jis pasieks daugiau nei be jo, nes girdės padrąsinimo žodžius, o ne ribotus, niūrius scenarijus kaip jam nepavyks. Todėl ypač svarbu su kuo bendraujame, kokia aplinka mus supa. Žmonės, kurie materialiai įgyvendino savo svajones, būna supranta, kad ne tame laimė ir esmė, ir ko jie imasi – jie imasi ieškoti, kurti santykius, kartais netgi tampa gyvenimo išminties mokytojais, randa prasmę kai dalinasi su kitais tuo, ką žino.

Alliancium tobulėjimo ekosistemoje rasite savęs pažinimo metodikas, gyvenimo balanso, santykių ir savirealizacijos žinias, atsakymus į klausimus, bendraminčių aplinką, žymiausių Lietuvos lektorių paskaitas, online renginius, saviugdos literatūrą ir dar daugiau. Sužinosite kaip pasiekti geresnių rezultatų įvairiose gyvenimo srityse. Išbandykite vienus stipriausių Alliancium tobulėjimo ekosistemos tęstinių mokymų Saviugdos ABC, po kurių jausitės tvirčiau priimdami kasdienius sprendimus.

Alliancium yra atvira tiems, kurie nori tobulėti. Junkis ir tu! Spausk https://www.alliancium.com/start-your-life/

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.