Kas yra emocinis intelektas?

Emocinis intelektas – tai emocijų suvokimas ir jų valdymas.  Emociškai intelektualus žmogus sugeba save stebėti ir suvokia: 

  1. Ką jaučia (pyktį, liūdesį, baimę); 
  2. Bando suvokti šių emocijų sukilimo priežastį (kodėl taip jaučiuosi?); 
  3. Stebi, kokios mintys sukasi galvoje bei savo žodyną;
  4. Stebi kaip elgiasi ir kokia yra jo reakcija.

Emocinis intelektas mums leidžia ne tik identifikuoti savo emocijas, bet “pagauti” savo reakciją. Sakykim, karšta kava apsipylei kostiumą – suvoki,kad kyla pyktis, susierzinimas, jautiesi taip, nes išpurvinai naują kostiumą, kurio ieškojai mėnesius, kad dabar reikės papildomai skirti laiko persirengimui bei dar reikia sugalvoti, ką užsidėti. Galvoje sukasi piktos mintys ir liejasi keiksnojimai per šonus, blaškaisi ir “op” – pagauni save. Suvokęs dėl ko taip jautiesi, vietoj to, kad taškytum savo energiją kaltindamas viską, kas juda – ieškai sprendimo ir įgyvendini jį.

Kitoks atvejis galėtų būti, kad nori realizuoti savo verslo idėją, tačiau nepakankamai pasitiki savimi, jauti baimę. Klausi savęs iš kur kyla šis nepasitikėjimas savimi ir baimė. Gal trūksta žinių, gąsdina nežinomybė, galvoji, kad didelė konkurencija, naudoji daug “nežinau” ir “nepavyks”. Rezultatas paprastas – tavo idėja nėra realizuota dėl pasitikėjimo savimi stokos. Jeigu esi tas, kuris pagauna save tokiais momentais – sveikinu! Suvokimas, kas yra negerai – pirmas žingsnis link sėkmės. Taigi neabejotinai, emocijos daro įtaką mūsų reakcijai į įvykius, o tai gali būti stabdis veikti, realizuoti save bei siekti tikslo.

Kaip emocinis intelektas yra susijęs su tikslų siekimu?

Mes išsiaiškinome, kad emocinis intelektas gali tapti mums tuo įrankiu, kuris padės suvokti, kas yra stabdis mūsų gyvenime. Būtent emocijos mus blokuoja siekti tikslų. Tai jeigu mes jaučiame baimę – greičiausiai nebėgsime ir nekopsime į kalnus, nes baimė mus surakina. Nepasitikėjimas savimi gali pavirsti į savęs sabotažą – pats pasąmoningai statai sau klišes, pavyzdžiui netyčia padarai klaidą darbe, nes gi pastoviai tiki, kad esi blogas darbuotojas. Pavydas – sugadinti santykius gal su antra puse, gal su draugais, gal darbe. Klausimas – tu nori toliau būti valdomas emocijų ar tapti emociškai intelektuoliu žmogumi? O dar kitaip – kaip tu gali tikėtis pasiekti tikslų gyvenime, jei tave nuolatos blokuoja neigiamos emocijos? Taip, nuolatos!

Kaip pasinaudoti emocinio intelekto privalumais?

Jau žinai, kas yra emocinis intelektas ir gebi atpažinti savo išjaučiamą emociją, bet nežinai, ką su ja daryti – tiesa? Norint susitvarkyti su emocijomis, turi suprasti, kad reikia nuolat dirbti su savimi ir analizuoti save. Ta pati meditacija galėtų tau suteikti tuo metu ramybės būseną, tačiau juk norisi išlikti ramus ir pasitikintis savimi ne 10 minučių per dieną, o visą likusį gyvenimą. Kaip išsivalyti nuo neigiamų emocijų ir kaip reaguoti į susiklosčiusius įvykius pristatoma Emocijų ABC kurse. Po šio kurso žinosi ne tik kaip atpažinti emociją, bet ir kaip su ją tvarkytis, kad ji daugiau netemdytų tavo tikslus savo šešėliu. Pašalinus blogas emocijas, kurios tave stabdė, padidinsi savo efektyvumą, kartu – didesnė galimybė, kad pagaliau pradėsi realizuoti save ten, kur visada norėjai, tik bijojai, nepasitikėjai ar sabotažavai save. Būdamas blaivesnėje ir sąmoningesnėje būsenoje galėsi pasiekti savo tikslus.

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.